Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą na cebulę dymkę w odmianach wiosennych.

Poniżej szeroka gama dostępnych produktów.

 

Cebula dymka nazywana również Królową Ogrodów jest stosunkowo prosta i niezawodna w uprawie, ponieważ do gruntu bądź doniczek wysadzamy gotowe cebulki które łatwo się ukorzeniają, wykształcają smaczny szczypior i większości tworzą klasyczne cebule konsumpcyjne.

Sposoby uprawy cebuli dymki:

  • najbardziej rozpowszechnione jest wysadzanie cebuli dymki do gruntu, w marcu, w kwietniu, nawet do połowy maja. Cebulę dymkę sadzimy w rzędach, w odległości ok. 10cm od siebie, na głębokości ok. 2/3 cebulki. Po około trzech tygodniach można zrywać szczypior do spożycia, oraz wyrywać cebulę dymkę o większej średnicy korzystając zarówno z walorów smakowych szczypioru oraz cebuli. W miesiącu lipcu z wysadzonej cebuli dymki uzyskujemy pełnowartościowe cebule, które po wyrwaniu należy dobrze zasuszyć w nasłonecznionym miejscu. Tak zasuszona cebula znakomicie się przechowuje.
  • można wysadzać cebulę dymkę do skrzynek lub doniczek umieszczając je na parapecie okiennym. Do tego typu uprawy poleca się w szczególności cebula dymka szalotka, oraz cebula dymka o większej średnicy. Po około 2-3 tygodniach, korzystamy z bardzo zdrowego, bogatego w witaminy i składniki mineralne szczypioru. Szczypior można dodawać do sałatek, kanapek itd.