Producent

Nasiona na poplon pozwalają na tworzenie poplonów, czyli roślin, które rosną na ziemi po innych uprawach. Ich zadaniem jest wpływać korzystnie na glebę oraz tworzyć zieloną masę, którą można wykorzystać jako kiszonkę, zielonkę, siano czy ekologiczny nawóz. Po przekopaniu doskonale użyźniają glebę, sprawiają, że staje się bogatsza i doskonale przygotowana do wysiewu nasion innych roślin, które docelowo chcemy uprawiać. Uprawa poplonów na swojej ziemi może dać wiele korzyści, a wszystko przez wzgląd na to, że zwiększają one aktywność biologiczną i wpływają na żyzność ziemi. Poplony dostarczają składników mineralnych, hamują wzrost chwastów oraz dają szansę na wydobywanie substancji odżywczych z głębokich warstw ziemi. Siejemy je pomiędzy kolejnymi uprawami. Wyróżnia je szybki wzrost, łatwość wysiewu. Konieczne jest ich przekopanie. Warto wiedzieć, że wysiew nasion na poplon jest doskonałą alternatywą dla sztucznych nawozów, których ceny wcale nie są niskie. Dlaczego nasiona na poplon są tak popularne? Otóż już od wieków ludzie dostrzegali konieczność użyźniania gleb, szczególnie kiedy podczas zimy i suszy ziemia była wysuszana lub wymywana ze składników mineralnych – zwłaszcza w miejscach panowania wyraźnych pór roku. Wprowadzenie międzyplonów pozwalało uzyskać nie tylko paszę dla zwierząt, ale również zasilić glebę w składniki mineralne. Warto wiedzieć, że niektóre rośliny są w stanie wiązać metale ciężkie zgromadzone w ziemi oraz wyłapywać trujące cząstki z powietrza. Wiele roślin uzyskanych z nasion na poplon przyciąga pszczoły, które zbierają pyłki, dzięki czemu są w stanie produkować wartościowe miody.

Poplon letni wysiewa się w lipcu lub sierpniu, ziemia powinna być oczyszczona z roślin i chwastów, dobrze spulchniona. Wysiewając poplon letni, możemy zadbać o ochronę ziemi przed słońcem, przesuszeniem i ulewnymi deszczami. Późna jesień to czas, kiedy możemy przekopać ogródek. Należy ściąć poplon, który możemy wykorzystać i przekopać ziemię dość głęboko, około 20-25 cm. Możliwe jest również pozostawienie poplonu aż do wiosny, kiedy to należy go przekopać, przygotowując w ten sposób glebę do wysiewu warzyw. Poplon możemy wysiać też jesienią do końca września. Przekopujemy go wczesną wiosną na głębokości 20 cm.

Nasiona na poplon są rekomendowane dla osób, które szukają środków zamiennych za nawozy sztuczne. Szczególnie warto stosować je do ziem wyjątkowo jałowych, na których trudno o wysokiej jakości plony. Zielona masa doskonale wzbogaci glebę w składniki odżywcze.

Oferta nasion na poplon

Oferta nasion na poplon w naszym sklepie jest niezwykle szeroka, dlatego każdy może wybrać produkty, dzięki którym użyźni swoją glebę oraz uzyska rośliny przeznaczone do innych celów. Polecamy nasiona gorczycy. Jest to roślina miododajna i szybkorosnąca. Można uzyskać z niej zielony nawóz, który zapobiega wymywaniu się składników mineralnych z ziemi. Doskonale spulchnia glebę, poprawia jej żyzność. Jest rośliną, która bardzo dobrze hamuje rozwój chwastów. Kolejne nasiona na poplon, które mamy w naszym sklepie to facelia błękitna. To jedna z najpopularniejszych roślin poplonowych. Wszystko dlatego, że pobiera składniki pokarmowe, które są nagromadzone w głębokich warstwach ziemi. Facelia błękitna wyróżnia się doskonale rozwiniętym systemem korzeniowym, którym transportuje składniki odżywcze do części nadziemnych. Potrafi rosnąć bardzo szybko, zagłuszając chwasty. Można wysiewać ją na ziemiach jałowych, wykazuje dużą odporność na niskie temperatury i suszę. Jest doskonałym wyborem do ziem przeznaczonych do upraw buraków cukrowych, ziemniaków, kukurydzy czy zbóż jarych. Dzięki temu, że jej łodygi są bardzo kruche, nie ma problemu z jej przyoraniem. Jest rośliną chętnie wybieraną przez pszczelarzy, gdyż przyciąga pszczoły i pozwala na produkcję sporej ilości miodu o doskonałym smaku.

Dużą popularnością wśród nasion na poplon cieszy się łubin żółty i łubin wąskolistny. Pierwszy z nich jest rośliną niewymagającą, choć dla dobrych plonów potrzebuje sporej wilgoci. Jest znakomitą rośliną dla odżywienia zmęczonej gleby, gdyż poprawia jej strukturę. Wszystko przez palowy system korzeniowy, który napowietrza glebę i usprawnia przepływ wody. Dzięki temu pozwala na lepszy rozwój systemów korzeniowych roślin, które będą docelową uprawą. Co ważne, zwiększa ilość składników mineralnych oraz zapobiega rozwojowi grzybów i nicieni. Łubin wąskolistny podobnie do łubinu żółtego wzbogaca glebę i przygotowuje ją do innych upraw. Wyróżnia się dużo szybszym wzrostem i mniejszą i niższą wrażliwością na antraknozę. Oba rodzaje łubinu są doskonałą dekoracją, dlatego chętnie sięgają po nie ogrodnicy.  Polecamy również nasiona gryki, która rośnie praktycznie na każdej nawet suchej ziemi. Ma doskonałe zdolności pobierania składników mineralnych z dalszych, trudno dostępnych miejsc ziemi. 

Peluszka, czyli groch siewny to kolejne nasiona na poplon, które mamy w naszej ofercie. Należy do rodziny bobowatych. To bardzo wartościowa roślina, która nadaje się na paszę dla zwierząt hodowlanych. Dodatkowo można wykorzystać ją jako zielony nawóz, gdyż jest bogata w witaminy i minerały. Nie ma dużych wymagań glebowych, dlatego szybko urośnie na glebach lekkich. Jej wysiew jest możliwy od marca aż do sierpnia. Warto łączyć ją z wyką.

Oferta naszego sklepu internetowego jest bardzo szeroka, dlatego oferujemy również żyto, czyli jedną z najpopularniejszych roślin na poplon. Niskie wymagania odnośnie do gleby sprawiają, że można je wysiewać praktycznie na każdej działce. Wytrzymuje suszę, mróz i jest doskonałym nawozem naturalnym. Jeśli szukasz nasion na poplon, które będą w stanie wzbogacić ziemię o azot, warto postawić na wykę. Bardzo dobrze wiąże azot, dzięki temu przygotowuje ziemię do wysiewu innych roślin. Wykę najlepiej siać po zbożach, rzepaku, kukurydzy i roślinach okopowych.

Oferujemy także rzepik. To roślina poplonowa podobna do rzepaku, jednak dużo trwalsza. Dzięki temu, że silnie wzrasta, a jej system korzeniowy jest mocno rozwinięty, spulchnia glebę i czerpie składniki mineralne z jej wnętrza. Jest znakomitym nawozem zielonym, podobnie do rzepy, która bardzo dobrze wpływa na kulturę gleby. Potrafi pobierać składniki mineralne z głębokich warstw ziemi. Wszystkie uprawiane po niej zboża, warzywa czy rośliny okopowe są w stanie dawać wyraźnie wyższe plony. Oferujemy także nasiona na poplon rzodkwi oleistej. Może być uprawiana na każdej glebie, dzięki temu, że posiada bardzo dobrze rozwinięty układ korzeniowy i jest w stanie pobierać składniki pokarmowe i wodę z głębszych warstw ziemi. Zapobiega wymywaniu się pierwiastków z gleby, co sprawia, że przygotowuje ją do wysiewu innych nasion. Warto wiedzieć, że rzodkiew oleista sprawdzi się jako zielony nawóz oraz jako pożywienie, gdyż można stosować ją zamiast sianokiszonki.

W naszym sklepie internetowym mamy dla klientów mieszankę poplonową ozimą, która ma w składzie żyto i wykę oraz mieszankę poplonową jarą, w której znajdziemy łubin wąskolistny, groch siewny, bobik, owies i jęczmień jary. Mieszanki na poplon to starannie wyselekcjonowane materiały siewne, które pozytywnie wpływają na stan gleby. Okazuje się, że wysiew mieszanek może być rewelacyjnym pomysłem, gdyż pozwala osiągnąć dużo lepsze efekty zasilenia ziemi w składniki odżywcze.

Rośliny z przeznaczeniem na paszę dla zwierząt

W sklepie proponujemy także nasiona roślin z przeznaczeniem na paszę dla zwierząt. To lucerna niezwykle pożywna roślina na paszę dla bydła mlecznego. Wyróżnia się wysoką zawartością białka i jest bardzo dobrze trawiona przez zwierzęta. Można przeznaczyć ją na siano lub kiszonkę. Oprócz lucerny mamy także nasiona koniczyny perskiej. To bardzo cenna roślina pastewna, która bardzo szybko odrasta, dzięki czemu daje szansę na 2-4 pokosy zielonej masy. Jest chętnie spożywana przez zwierzęta, można uprawiać ją na różnych glebach, szczególnie wilgotnych i żyznych. Jest odporna na suszę, a dodatkowo ma zdolność do wzbogacania gleby w składniki mineralne. Oprócz koniczyny perskiej oferujemy też koniczynę czerwoną i białą. Pierwsza z nich to doskonałe źródło białka, dekoracyjny wygląd i niskie koszty uprawy. Jest łatwa w uprawie i odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Koniczyna czerwona zapewni kilkukrotny zbiór. Jej niewątpliwą zaletą jest przyciąganie owadów zapylających, dlatego jest rośliną miododajną i pięknie pachnącą. To bardzo wartościowa roślina, która interesuje nie tylko rolników, ale również pszczelarzy. Koniczyna biała to również roślina miododajna i poplonowa. Jest niewymagająca, rośnie obficie i równomiernie. Poradzi sobie podczas suchego i gorącego lata. Szybki wzrost koniczyny białej i bardzo dobra zdolność krzewienia sprawia, że można spodziewać się dość wysokich plonów.

Wśród nasion na paszę dla zwierząt polecamy buraki pastewne. Są wartościowym składnikiem paszy dla zwierząt hodowlanych, gdyż znajdziemy w nich sacharozę oraz białko. Można uprawiać je w warunkach suszy, są odporne na choroby grzybowe i wirusowe. Oferujemy również marchew pastewną. Jej nasiona wysiewa się jako poplon, dzięki któremu można uzyskać wartościowy pokarm dla zwierząt. Co ważne, taka marchew jest łatwa w przechowywaniu. Ma bardzo małe wymagania glebowe i świetnie rośnie w naszych warunkach klimatycznych. Jest bogatym źródłem skrobi, białka, cukrów, beta-karotenu i cennych witamin.

Nasiona na poplon – podsumowanie

Nasiona na poplon to produkty, dzięki którym można w szybki sposób wyhodować rośliny będące paszą dla zwierząt czy stworzyć ekologiczny nawóz. Ich okres wegetacji to 60-80 dni, szybko kiełkują i rosną, pozwalają na ekspresowy zbiór nawet wtedy, kiedy wysiejemy je w sierpniu. Tworzą zieloną masę, odżywają wyjałowioną ziemię i przygotowują ją do uprawy innych wymagających roślin. Są w stanie dostarczyć składników odżywczych różnym roślinom. Można wykorzystać je także jako pokarm dla zwierząt. Co ważne, niektóre z nich przyciągają pszczoły oraz dają szansę na walkę ze szkodnikami czy chorobami. Zachęcamy do wyboru naszych produktów, oferta jest bardzo szeroka, gdyż proponujemy nasiona na poplon o różnym przeznaczeniu w wygodnych opakowaniach.