Producent

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z ogrodnictwem i szukasz nasion, dzięki którym możesz szybko i bezproblemowo posadzić wybrane warzywa nasza oferta nasion na taśmie jest idealnie dopasowana do Twoich potrzeb. Takie nasiona umieszczone są na celulozowych kilkumetrowych paskach. Najczęściej 6 metrów. Odległość między nasionami jest różna, zależy przede wszystkim od gatunku danej rośliny i jej potrzeb podczas wzrostu. Należy wiedzieć, że celuloza jest materiałem całkowicie biodegradowalnym, dlatego nie zagraża środowisku naturalnemu. Nie wpływa również negatywnie na rośliny. Pod wpływem wody i innych czynników zachodzących w glebie rozpuszcza się całkowicie. Głównym celem nasion na taśmach jest ułatwienie siewu i późniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, gdyż po wzejściu siewek nie ma potrzeby ich przerywania. Ogromną korzyścią z zastosowania nasion na taśmie jest ich wygoda użytkowania, dlatego poleca się je osobom, które nie mają dużej wiedzy o sadzeniu roślin czy boją się popełnić jakiś błąd. To doskonała propozycja dla osób starszych, zabieganych czy chcących ograniczyć swoje prace. Okazuje się, że do wysadzenia potrzebny będzie jedynie odpowiednio przygotowany kawałek ziemi. Po włożeniu taśmy z nasionami należy ja przysypać ziemią i podlać wodą. Należy pamiętać o tym, aby dbać o stałe podlewanie tak, aby taśma mogła ulec rozpuszczeniu. Ogromną korzyścią z zakupu nasion na taśmie jest oszczędność czasu, gdyż nie ma potrzeby oddzielania od siebie poszczególnych nasion. Zbyt gęsty wysiew może sprawić, że zajdzie konieczność przerywania siewek. Zastosowanie nasion na taśmie całkowicie zmniejszy ten problem, gdyż nasiona są ustawione w taki sposób, aby rośliny podczas wzrostu miały zapewnioną odpowiednią ilość miejsca. Odstępy między roślinami będą równe, dlatego nie będą zabierać sobie składników mineralnych, wody czy dostępu do słońca. Zakup nasion na taśmie jest szczególnie polecany wszystkim początkującym ogrodnikom, a także osobom, które chcą ułatwić sobie wykonywanie prac, oszczędzić trochę czasu i nerwów.

Oferta nasion na taśmie

Oferta nasion na taśmie w naszym sklepie internetowym obejmuje wiele produktów. Można je wykorzystać do siewu w ogrodzie, a także w donicach czy skrzynkach balkonowych. Oferujemy różne odmiany nasion buraka, marchewki, cebuli, ogórka, pietruszki, rzodkiewki, sałaty, szpinaku, rukoli i wielu ziół. Wszystkie nasiona pochodzą od znanych i cenionych polskich firm, dzięki czemu można mieć pewność zakupu nasion najwyższej jakości. Nasiona na taśmie są łatwe w sadzeniu, stąd polecamy je szczególnie początkującym ogrodnikom, którzy marzą o łatwych plonach, które nie będą wymagały dużej pielęgnacji. Polecamy ogórki na taśmie, szczególnie doskonałą odmianę Hermes Skierniewicki. To wczesna odmiana ogórka o okresie wegetacji, który wynosi jedynie 60 dni. Wyróżnia się bardzo kształtnymi owocami, podobnie jak ogórek Szeryf i Śremski, które także oferujemy w opakowaniach z wygodną taśmą. W naszym sklepie proponujemy również ogórka Maksimus – wczesna i bardzo plenna odmiana oraz ogórka Soplica. To średniowczesna odmiana o krótkich i smukłych owocach. Jest niezwykle uniwersalna, dlatego nadaje się do przetworów, jak i bezpośredniego spożycia. Polecamy także odmianę nasion ogórka Julian, Polan i Rufus. Pierwsza z nich odmiana Julian jest odporna na choroby, dlatego polecana jest dla początkujących ogrodników. To intensywne, ciemnozielone ogórki o doskonałym smaku, dlatego warto pomyśleć o zakupie tej odmiany, jeśli szukamy dobrych ogórków do konserwowania. Z kolei odmiana Polan dostępna w naszej ofercie w postaci nasion na taśmie jest jedną z najpopularniejszych odmian do konserwowania. Wyróżnia się wysoką plennością, a owoce są zielone z jasnymi smugami. Ich kształt jest cylindryczny i zaokrąglony na końcach. Rufus to ogórek średnio wczesny, bardzo plenny i smaczny. Polecany do konserwowania. Proponujemy również nasiona na taśmie ogórka Śremskiego i Śremianina. Ogórki to jednak nie wszystko.

Nasza oferta to wiele odmian marchwi np. Amsterdam, Berlikumer, Nantes, Lenka, Jagna, Dolanka, Kamila, Koral, Nantejska Polana i Finezja. Jak wiadomo, nasiona marchwi są dość niewielkie, przez co trudno jest zadbać o stworzenie odpowiednio rozlokowanej uprawy. W tradycyjnej uprawie z nasion należy przerywać siewki, natomiast w przypadku wysiewu nasion na taśmie nie ma takiej konieczności. Odmiana marchwi Amsterdam wyróżnia się doskonałą plennością. To wczesna marchew, bardzo soczysta i łatwa w uprawie. Z kolei odmiana Berlikumer to marchew późna o okresie wegetacji 140-150 dni. Jej korzenie osiągają długość 20 cm. Dla osób, które szukają odmiany marchwi, o krótkim okresie wegetacji polecamy Nantes, która nadaje się do spożycia już po około 90 dniach od wysiewu. Z kolei Lenka to odmiana średnio późna przeznaczona na zbiór jesienny. Dla osób, które szukają odmiany marchwi typu karotka, polecamy Jagnę. Jest gotowa do zbioru po około 115 dniach. Z kolei Dolanka to odmiana o bardzo dorodnych korzeniach nawet do 30 cm długości. Kamila to marchew idealna do uprawy we własnym ogródku. Jest bardzo soczysta i słodka, dlatego nadaje się na soki i surówki. Spośród późnych odmian polecamy marchew na taśmie w odmianie Koral. Wyróżnia się doskonałą plennością, rewelacyjnym smakiem i wysoką zawartością karotenu. Z kolei odmiana Nantejska Polana to jedna z najcenniejszych marchwi, gdyż rodzi bardzo smaczne i wysokiej jakości owoce. Inną marchwią, która może sprawdzić się w uprawie nawet przez początkujących, jest Finezja. To odmiana późna o intensywnie pomarańczowych korzeniach z gładką powierzchnią.

Burak na taśmie dostępny jest w odmianach: Czerwona Kula, Opolski, Rywal, Karmazyn, Regulski Cylinder czy D’Egypte. Pierwszy burak, czyli Czerwona Kula to odmiana ze smacznym miąższem. Jej okres wegetacji wynosi 110-115 dni. Z kolei Opolski to burak jednej z najstarszych odmian. Jest bardzo plenny, nawet w sytuacji niekorzystnych warunków atmosferycznych. Burak Rywal to wczesna odmiana, która rodzi buraki o cylindrycznym kształcie. Karmazyn to odmiana kulista o burakach, których waga może dochodzić do 400 gramów. Innym, równie ciekawym burakiem jest Regulski Cylinder. Jest to odmiana wczesna gotowa do zbioru po około 100-110 dniach. Wyróżnia się owocami o cylindrycznym kształcie. Kolejną odmianą buraka oferowanego w postaci nasion na taśmie jest D-Egypte. To bardzo wczesna i plenna odmiana, gotowa do zbioru po nawet 90 dniach od wysiewu.

Cebula na taśmie dostępna jest w odmianach: Supra, Bila i Ławica, Wolska. Pierwsza z nich – Supra to cebula o wyrównanych wielkościach. Masa jednej główki wynosi od 120 do 160 gramów. To jedna z najpopularniejszych odmian cebuli w Polsce podobnie do Bili, która jest odmianą późną o okresie wegetacji wynoszącym około 145 dni. Tworzy cebule o masie 100 gramów. Inną odmianą cebuli jest Ławica. Oferujemy jej nasiona na taśmie. Wyróżnia się rewelacyjną odpornością na choroby, stąd można spodziewać się doskonałych plonów. Tworzy kuliste i średnio duże cebule, jej miąższ jest twardy i aromatyczny.

Z odmian pietruszki proponujemy Halblange, Lenkę, Ołomuńcką, Albę, Kingę, Sambę i Vistulę. Halblange to pietruszka późna, doceniana za wysokiej jakości korzenie. Z kolei Lenka wyróżnia się doskonałą plennością, świetnie znosi przechowywanie, jest jędrna, jasna i bardzo smaczna. Kolejna odmiana nasion pietruszki na taśmie to Ołomuńcka. Wyróżnia się dorodnymi korzeniami o długości nawet 25 cm, jej miąższ ma doskonały aromat, natomiast skórka jest gładka i jędrna. Alba to białe korzenie bez tendencji do brunatnienia. Długość wynosi około 16-18 cm. Inną równie popularną w naszej ofercie pietruszką jest Kinga. Przeznaczona jest na zbiór jesienny. Doskonale się przechowuje nawet do kwietnia. Samba to odmiana późna ze stożkowatym i bardzo długim korzeniem koloru białego. Jej okres wegetacji wynosi około 150-160 dni. Pietruszka Vistula jest odporna na mróz i bardzo wytrzymała. Warto wiedzieć, że pietruszka na taśmie występuje, również w odmianach naciowych. Proponujemy odmianę Natalkę. Jest bardzo plenna, aromatyczna i odporna na mączniaka rzekomego.

Rzodkiewka na taśmie w naszej ofercie również dostępna jest w wielu odmianach. Mamy do zaoferowania odmianę Carmen, Lucynkę, Krasę, Tetrę Iłówiecka, Karminowa, Galaxy, Mila, Krakowianka, Ksantypa, Helro-Era. Pierwsza rzodkiewka, czyli Carmen gwarantuje wysokiej jakości plony. Jest jedną z najpopularniejszych odmian uprawianych w naszym kraju. Z kolei Lucynka to odmiana wczesna, która już po około 30 dniach pozwala smakować pierwszych rzodkiewek. Krasa wyróżnia się uniwersalnością. Nadaje się na wysiew wiosenny i jesienny. Inna rzodkiewka równie wartościowa to Tetra Iłówiecka, która nadaje się do zbiorów już po 30 dniach. Jest bardzo soczysta i jędrna. Rzodkiewką, która cieszy się, sporą popularnością jest Karminowa i Galaxy. To wczesne odmiany, bardzo smaczne i nieparciejące. Rzodkiewkę Milę polecamy osobom, które szukają odmian tego warzywa o innym niż kulisty kształt. Wyróżnia się podłużnymi owocami, jest bardzo plenna i smaczna. Krakowianka jest pikantna, chrupiąca i bardzo soczysta, a Ksantypa to odmiana paluszkowa, niewrażliwa na zimno. Inną równie popularną rzodkiewką jest Helro-Era. Intensywnie czerwona, kulista i smaczna.

Sałata na taśmie to odmiany: Królowa Lata, Justyna, Jubilatka, Ludwina, Królowa Majowych, Bona, Great Lakes, Milly-Elena. Pierwsza odmiana, czyli Królowa Lata ma bardzo duże główki o masie nawet 1 kg. Wczesna i uniwersalna odmiana, która nadaje się do uprawy wiosennej, letniej i zimowej to Justyna. Z kolei Jubilatka to doskonały smak i ciekawe ubarwienie liści. Są zielone z czerwonym zakończeniem. Ludwina to sałata krucha o ścisłych i smacznych główkach osiągających wagę 600-900 gramów. Inną odmianą bardzo popularną wśród ogrodników jest Królowa Majowych. To sałata przeznaczona do wczesnej uprawy w gruncie oraz do uprawy w tunelach czy szklarniach. Wyróżnia się kruchością, doskonałym smakiem i żółto-zielonymi liśćmi. Kolejna sałata to Bona. To odmiana plenna, masłowa o doskonałej jakości główkach. Proponujemy także sałatę lodową Great Lakes. Jest bardzo soczysta i krucha. Tworzy główki o masie 1-1,2 kg. Inną odmianą sałaty równie cenną i chętnie wybieraną przez klientów, którzy szukają nasion na taśmie, jest Milly-Elena. Gwarantuje doskonałe plony, jest smaczna, krucha i nie wybija w pędy kwiatowe.

W naszym sklepie internetowym oferujemy także nasiona na taśmie rzodkwi Agata, szpinaku Matador, rukoli Eruca Sativa. Rzodkiew Agata przeznaczona jest do uprawy pod osłonami oraz w gruncie, już od wczesnej jesieni do późnej wiosny. Wyróżnia się doskonałej jakości plonami i jest smaczna. Szpinak Matador to odmiana o owalnych liściach. Jest uniwersalna i bardzo popularna wśród klientów. Dzięki temu, że oferujemy nasiona na taśmie można łatwo wysiać go w swoim ogrodzie. Polecamy także rukolę Eruca Sativa. Jest wyjątkowa w smaku i bardzo plenna. W ofercie proponujemy też świetne nasiona na taśmie ziół np. zioła polskie, francuskie, włoskie i greckie.

Wysiew nasion na taśmie

Każde opakowanie naszych nasion na taśmie zawiera szczegółową instrukcję odnośnie wysiewu. Sam proces wysiewu jest banalnie prosty, dlatego poradzą sobie z nim nawet początkujący. To właśnie dla nich szczególnie przeznaczone są takie produkty. Aby wysiać nasiona na taśmie, należy stworzyć rowki, a następnie włożyć w nie taśmy z nasionami. Kolejno należy przykryć wszystko ziemią i obficie podlać. Uprawa warzyw z nasion na taśmie wymaga większej ilości wody, która wpływa na proces rozpuszczania się taśmy. To wszystko! Kiedy siewki wzejdą, nie będzie konieczności ich przerywania, gdyż dzięki równym odstępie nasion na taśmie będą rosły w odpowiedniej odległości od siebie. Dalsza pielęgnacja to podlewanie, odchwaszczanie i kontrola uprawy. Warto reagować na pojawiające się problemy związane z pojawianiem się chorób czy szkodników. Oferowane w naszej firmie nasiona na taśmach to perfekcyjna jakość, doskonałe kiełkowanie, a także zdrowe dorodne warzywa.